Polecane kasyna

 • Bonus:   Aż do: 

  Oprogramowanie: 

  Ocena: 

  Odwiedź
 • Bonus:   Aż do: 

  Oprogramowanie: 

  Ocena: 

  Odwiedź
 • Bonus:   Aż do: 

  Oprogramowanie: 

  Ocena: 

  Odwiedź
 • Bonus:   Aż do: 

  Oprogramowanie: 

  Ocena: 

  Odwiedź

Black jack gra - najważniejsze pojęcia

W kasynach gry najczęściej są w języku angielskim, w tym i black jack. Gra w obcym języku nie ułatwia zadania. W niniejszym artykule znajdziesz opisy podstawowych pojęć z gry black jack. Gra stanie się o wiele łatwiejsza, jeżeli będziesz wiedzieć, co i dlaczego naciskasz. Internet black jack z pewnością stanie się od teraz Twoją ulubioną grą w kasynach online.

Podstawowe pojęcie w grze to tytułowy black jack. Gry mogą się różnić zasadami, ale black jack w każdej odmianie to dwie karty: as oraz druga o wartości 10 punktów (10, W, D lub K). Gra blackjack online nie różni się tutaj niczym od tradycyjnej odmiany blackjacka. Bust to termin oznaczający przekroczenie 21 punktów. Bust oznacza automatycznie porażkę danego rozdania. Kolejnym ważnym blackjackowym pojęciem jest double down. Double down oznacza podwojenie pierwotnie postawionego zakładu i dobranie tylko jednej karty. Na double down można się zdecydować tylko wówczas, gdy jesteśmy pewni, że dobierzemy wygrywającą kartę.

Hit wybieramy wówczas, gdy chcemy dobrać kolejną kartę. Hole card to jedna z kart dilera – ta której nie widzimy, gdyż została rozdana wartością do dołu. Istotnym pojęciem, które często pojawia się w różnych odmianach blackjacka, a którego znaczenia najczęściej gracze nie rozumieją jest insurance. Insurance to ubezpieczenie – dodatkowy zakład, który możemy postawić, gdy jedną z kart dilera jest as. Stawiając zakład ubezpieczający, chronimy się od ewentualnej przegranej w sytuacji gdy diler dobierze do blackjacka.

Push to termin, który opisuje remis pomiędzy graczem, a dilerem. Remis jest wówczas, gdy zarówno diler, jak i gracz mają 21 punktów. Soft hand jest to układ, w którym znajduje się as. Układ taki nazywany jest miękkim, ponieważ asa możemy traktować jako 1 lub 11 punktów, w zależności od sytuacji na stole. Stand oznacza sytuację, w której jesteśmy zadowoleni z kart i nie chcemy więcej dobierać. Pojęcia te powinny w znaczący sposób ułatwić ci grę w blackjacka. Powodzenia!

Reklama